Kapat
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum
space
ÜYE OL

Üye değil misiniz? Hemen üye olun ve Beymen avantajlarından yararlanın.

Sofia Coppola Sofia Coppola

NOW WOMAN & MAN

New Arrivals
ÜÇÜNCÜ GÖZ
Commes des Garçons’da Kawakubo ve Junya Watanabe’nin altında çalıştıktan sonra kendi yolundan gitmeye karar veren Chitose Abe, ‘Sacai Luck’ markasını kurarak hayalini gerçekleştirdi. Doğal yeteneğini defilelerinde deneysel bir konu olarak sunan Abe’nin vizyonu, değişen oranlardaki formlara ve beklenmedik kolajlara yansıyor. Yenilikçiliği ve giyilebilirliği ön planda tutan Abe’nin ilham kaynağı ise kadınların kıyafetlere olan yaklaşımı.
Çanta
Rock N Roll
dramatik ve hacim
Rock N Roll
Wanted
GELENEKSEL BİR BEKLEYİŞ
Üretiminin tamamını İtalya’da gerçekleştiren Marsèll’in el işçiliği en önemli özellikleri arasında. Keskin ve klasik şekiller; form, renk ve dokumanın kusursuz birleşimiyle ortaya çıkıyor. Basit detayları bile yüceltmeyi başaran Marsèll, el yapımı tasarımlarıyla klasik çizgisinden ödün vermeden farklılık yaratıyor. Yüksek kaliteli deri ve lastik ayakkabıların zarif detayları gelenekselliğin günümüze uyarlanmış sembolü.
bot

STYLE PROFILE

Sofia Coppola
Sinemaci Sofia Coppola
FİLM DÜNYASININ
SADE VE AĞIRBAŞLI
YÖNETMENİNDEN
İNCELİKLİ BİR
TARZ DERSİ…
HAZIRLAYAN: SU SONIA HERRING
Herkesin zevkine uymadığı zamanlarda bile kendine has üslubu ve derinliğiyle farkını kabul ettiren filmlerin yönetmeni Sofia Coppola. Filmlerindeki gösterişten, gürültülü mesajlardan kaçınan stilini giyiminde de sürdüren başarılı yönetmen, yıllardır moda dünyasının merceği altında. Sofia Coppola’yı Marc Jacobs’un en büyük ilham kaynaklarından biri yapan tarzını takibe aldık.
Sofia Coppola Stili

Parlak renkler, abartılı desenler, “Bana bak!” diye bağıran her şey çöpe!

Breton çizgili trikolar, düz tişörtler, zarif ipek gömlekler baş tacınız.

Topuklu veya düz ayakkabılarınız da bu minimalizme eşlik etmeli.

Yokmuş gibi duran makyaj, yapılmamış gibi duran saçlar bu tarzın anahtarları.

INTERVIEW

stefania squeglia
HİSLERİ, TUTKULARI
VE İNANDIKLARINI
İŞİ HALİNE GETİRMİŞ
BİR KADIN STEFANİA
SQUEGLİA.
RÖPORTAJ: SU SONIA HERRING
Dört yıl önce en sevdiği yanardağı ziyaret ederken birden çocukluğundan beri onu takip eden koku ve parfüm tutkusunu hatırlayan, daha doğrusu fark eden, bu ruhani İtalyan, o günün sonunda işi gücü bırakıp Mendittorosa’yı kuruyor. Kokular ve ruh arasında derin bir bağ kuran Squeglia, önem verdiği her hikayenin ruhunu anlatan bir koku yaratıyor. Bunu yaparken işin matematiği ve pazarlamasından kendini tümüyle soyutlaması parfümlerinin notalarından, şişelerine kadar her aşamada hissediliyor. Sevgi ve tutku dolu bu kadının hikayesini okurken, kokusunu da hissedebilirsiniz.
Hatırlayabildiğin ilk koku ne?
Aslında bu soruyu duyunca kafamda bir kokudan ziyade görüntü canlandı. Beş yaşındayken annemin yatak odasında parfüm yapıyordum, biraz annemin ve anneannemin kullandığı parfümlerden, biraz bulduğum çiçek yapraklarını ezip su ekleyerek, karışımı anneannemin domates sosu koymak için kullandığı şişelerden birine doldurup karanlıkta beklettiğimi hatırlıyorum. Benim için bu oyundu ama işin komiği büyüdüğümde bunu yaptığımı tümüyle unuttum.
Sonra nasıl yeniden hatırladın?
Dört yıl önce Stromboli’deyken, birden bu hatıram aklıma geldi. Kötü bir dönemden geçiyordum, ama bu dev adaya bakmak bana büyük huzur verdi. Bana doğanın görkemi karşısında dertlerimin önemsizliğini hatırlattı ve kendimi daha iyi hissettim. Ve bir anda çocukluk anılarım aklıma geldi, devamında ömrüm boyunca parfümleri çok sevdiğimi ve sürekli parfüm aldığımı fark ettim. Neden hayallerimi takip etmediğimi düşündüm. Geziden geri döndüğümde her şeyi bıraktım ve Mendittorosa’yı kurdum.

INTERVIEW

Markanla ilgili her şey bir ruha dair, ruh ve koku arasında nasıl bir ilişki var?
Bu soruya bayılıyorum. Herkes Mendittorosa diyor ama markamın tam adı ‘Mendittorosa Odori d’Anima’, İtalyanca’da ‘ruhun kokusu’ anlamına geliyor. Bence kokular içimizde bazı yerlere ulaşmak için bir araç. Kokuların bir dili olduğuna inanıyorum, bilinçli aklınızın bilmediği, belki de bilinçaltında yatanları ortaya çıkarıyorlar. Bazı kokuları çok sevip diğerlerini sevmememizin sebebi de bu. Aynı zamanda kendimizi ifade etmenin de bir yolu. Yalnızca kokuları değil şişelerini, ambalajlarını da yarattığım için kendimi çok şanslı hissediyorum; bu şekilde bir hikayeyi bütünüyle aktarabiliyorum. İnsanların yalnızca bedeniyle değil, ruhuyla da iletişim kurduğumu düşünmekten hoşlanıyorum.
Parfümlerinin hepsi cinsiyetsiz, bunun sebebi ne?
Çünkü ruhların cinsiyeti yok, bedenlerimizin var. Aldığım bir tarot dersinde Le Mat kartı çok ilgimi çekmişti, bu kart ruhu temsil ediyor ve destede numarası olmayan tek kart. Eğitmenimiz Le Mat’ı anlatırken ruhun bir işi, cinsiyeti, korkusu olmadığını,
tüm bunların bedenimize ait özellikler olduğundan bahsetmişti. Ruhumuz böyle sorunlarla ilgilenmez, bunu unutmamamız lazım. Bu yüzden parfümlerim de cinsiyetsiz.
Le Mat’ın değişimin parfümü olduğundan söz etmişsin.
Le Mat’ı yaratırken değişimle yüzleşmek için gereken cesareti vermesini istedim. Hepimiz bu hayatta kendi yolculuğumuzdayız ve farklı zorluklarla karşılaşıyoruz, bir adım ileri iki adım geri gidiyoruz. Kendimizi yalnız hissetmek istemiyoruz, bu duygulardan yola çıkarak bu konu üzerinde çalışmaya başladım. Kafamdaki ilk koku yeni çakılmış bir kibritin kokusuydu, bir şeylerin başlangıcını temsilen, sonunda da bir yolculuğa başlarkenki toprak kokusunu hayal ettim. Bunlar çok somut şeyler, biraz ruhani bir
İNSANLARIN YALNIZCA
BEDENİYLE DEĞİL, RUHUYLA
DA İLETİŞİM KURDUĞUNU
DÜŞÜNMEKTEN
HOŞLANIYORUM.
yanının da olmasını istedim; bu nedenle güller, kaşmir odunu, paçuli kullandık. Le Mat benim için cesaretin parfümü, dünyada en çok satan kokum bu. İnsanların, koklayarak anlatmak istediğimi aldığını düşünüyorum. Kullandığınızda gerçekten farklı bir enerji hissediyorsunuz, üzerinizde bir koruma ve cesaret hissediyorsunuz.
Koku seçmenin doğru yolu nedir? Sizin kokularınızı nasıl seçmeliyiz?
Mesela North ve South’u kullanırken, birini sağınıza diğerini solunuza karıştırmadan sürmelisiniz. Onlar birbirine aşık, siz de ortalarında olacağınız için aşıklar sizi sarmış oluyor bu şekilde kullandığınızda. Bir ipucu daha, Alpha, Omega ve Id üçlüsü de bir arada kullanılmak üzere tasarlandı ama benim favori karışımım –bu defa üst üste sürebilirsiniz; Alpha ve Omega’yı beraber kullanmak. Başlangıç ve sonu temsil ettikleri için birarada kullanıldıklarında tüm hayatı temsil etmiş oluyorlar. Son olarak, seyahat ederken, bir karar vermeniz gerektiğinde, iş görüşmesine giderken, ev değiştirirken veya hayatınızda herhangi bir değişiklik söz konusuysa de Le Mat kullanmanızı tavsiye ederim.
Koku

STYLE GUIDE MAN

ilham al
MÜJDEMİZİ İSTERİZ!
STİL 101 SINIFINDA
SINAVLAR ARTIK KİTAP AÇIK
YAPILIYOR VE MODERN
ÇAĞIN STİL İKONLARINDAN
KOPYA ÇEKMEK
(KENDİ YORUMUNUZU
KATTIĞINIZ MÜDDETÇE)
SERBEST!
HAZIRLAYAN: ECEM KAVAKLI
Model
brandley cooper
Klasik tarzın savunucularından Bradley Cooper; blazer ceketlerin, kumaş pantolonların, pardösülerin kralı... Gömlek, ceket ve pantolon demek sadece toplantı davet demek değil! Kesim ve kumaş direksiyonu nereye kıracağınızı belirler; şık ama sportif bir görüntü ise her kapıda pasaport olarak geçer!
Ürün

STYLE GUIDE MAN

alex turner
Stil skalasını her daim geniş tutsa da; Arctic Monkeys’in frontman’i Alex Turner deyince iki kelime yeterli: rock ‘n’ roll. Favori parçaları siyah skinny denim pantolonlar, bol kesim deri ceketler ve basic tişörtlerden oluşan müzisyen, stil ikonları arasında yüzyıllardır varolan ‘cool’luk madalyasını mükemmel taşıyor!
Ürün
Ürün
Popüler kültürün dahi ve zıpır çocuğu Pharrell Williams’ın nevi şahsına münhasır stilini kopyalamak biraz yürek istese de, eğlenceli görüntüsü ve kullandığı iddialı aksesuarlarından esinlenip kendinize yeni bir alan yaratabilir, renkler ve karmaşıklığın içinde enerjik bir tavır tutturabilirsiniz.

STYLE GUIDE MAN

Kanye West
Konu şimdiki zamanın stil ikonlarıysa şayet; Kanye West’i atlamak olmaz. Yıllardan beri değişim içerisinde olan tarzını başarılı bir şekilde sabitledikten sonra, stiline duyduğu güvenini kendi markasını çıkararak kanıtlayan Kanye, bol kesim ve oldukça uzun tişörtler, kamuflaj baskılı veya düz renkte büyük montlar ve onlara uyum sağlayacak kaba ayakkabılarıyla sokak modasının örnek alınası isimlerinden birisi.
Kanye West Ürün
model2
ryan gosling
Ryan Gosling stili; tabiri caizse jilet gibi bir görünüm için en doğru stil! Dar kesim gömlekler ve pantolonlar, klasik ayakkabılara eşlik eden sportif detaylar cool görüntünüzü şıklık çizgisine en yakın hale getirirken, seçtiğiniz parçaların güvenini mutlulukla taşıyacaksınız.
jared leto
Karmaşıklığın içinde yaratılacak bir stilin en önemli kuralı renklerin hakimiyetini elden bırakmadan anlaşmalarını sağlayabilmek. Klasiklerle, popüler parçaları birleştirmek ise biraz yürek ve vizyon ister! Jared Leto mix&match akımın önde gelen ve büyük alkışı hak eden isimlerinden birisi.
jared leto ürün

TREND WOMAN & MAN

hislerimizin tercumani
SLOGANLI PARÇALAR,
90’LARDAN BUGÜNE
İYİ Kİ VAR!
HAZIRLAYAN: BUKET KICIMAN
90’lar çocuklarının çantalara, şapkalara ve en çok da tişörtlere yazdığı aşklar, isyanlar, şarkılar bugün asla silinmeyecek baskılarıyla ünlü markaların tasarımlarında. Marc by Marc Jacobs denim’ler, Dsquared2 tişörtler, Love Moschino çantalar ve Rich Kids şapkalar derdimizi anlatmaya geldi!
model3
Model
Ürün

Bir kelimeyle meydan okumak mı? Yoksa aşk ve barış dolu mesajlar mı? Fikir sizin.

90’ları biraz daha yaşamak için sloganlı tişörtlerle denim ceket ve yüksek bel pantolonları deneyin.

Salaş olmak şart değil. Klasik kesim ceket ve pantolonlar da sloganlarla tamamlanmayı sevdi.

TREND WOMAN & MAN

erkek
Ürün
Ürün
Şapka

Bazen tek bir şapka her şeyi anlatmaya yeter.

Ceketlerin rolünü sweatshirt’lere veren gömlekler, sloganlarla biraz daha heyecan istiyor.

Şansa ihtiyacınız varsa, bu sezon görevi harflerden rakamlara devredebilirsiniz.

Tom Ford

CLOSE UP MAN

guzellik dunyasi
HAZIRLAYAN: ECEM KAVAKLI
gözler
Bakışlarınıza ışıltı verecek olan farlarınızı belirgin hale getirecek göz kaleminiz ve bakışlarınızın baskınlığını arttıracak maskaranızı birbirinden ayrı tutmayın. Cildin en hassas bölgesi olan göz çevresini renklendirirken kullanacağınız fırçalar, bakışlarınızın renklerle yaratacağı ahenk ve ışıltısının vereceği naiflik kadar yumuşak olmalı. Kendinden emin bakışlarınızla geçireceğiniz günün, uykuya hazırlık kısmını da en az güne hazırlık kadar ciddiye alıp, göz çevresi için özel tasarlanmış temizlik ürünlerini komodininizin en vazgeçilmez aksesuarları olarak konumlandırın.
dudaklar
Dudaklarınızdan çıkan kelimelerin rengini, kullanımı kolay rujlarla birleştirip; güzelliğinizin tadını kendinizden emin cümlelerinizle çıkarın.
cilt
Baz bakıma verdiğiniz önemle canlanan cildinizi fondöteninizin ve allığınızın eğlenceli dünyasına iç rahatlığıyla bırakabilirsiniz. Fırçanızın yumuşak darbelerini, mutlu cildinizde hissetmeyi çoktan hak ettiniz!
tirnaklar
Tırnaklarınızın rengini ruh halinizle eşleştirin. Güzellik dünyasının sınırlarını dilediğiniz renkleri kullanarak genişletmek sizin elinizde.
koku
Yer kaplamadan taşınabilecek en güzel aksesuar kokudur. Birbirinden özel tasarım kokuları Tom Ford’un en alt notalarından en üst notalarına kadar hissedin. Teniniz ve kokunuzun uyumu gün boyunca sizi güvende hissettirirken, kokuların notalarıyla dans ederek mutluluğu garantileyin.
Alt kapak Alt kapak
kapak
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Alt Kapak
Gömlek Kravat Pantolon Ayakkabı Mont tshirt Cüzdan pantolon Santoni Loafer Mont tshirt Pantolon Şapka Şapka Mont sweatshirt pantolon Bot tshirt Bavul Kemer Pantolon loafer Palto Pantolon Atkı Bot Elbise Bluz Pantolon sweatshirt tshirt el portfoyu tshirt tshirt Şapka Cüzdan Göz Farı Maskara Losyon Parfüm Parfüm