Kapat
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum
space
ÜYE OL

Üye değil misiniz? Hemen üye olun ve Beymen avantajlarından yararlanın.

Dita Von Teese Dita Von Teese

NOW WOMAN & MAN

New Arrivals
MÜKEMMELİYETÇİ BLAZER’LAR
blazer
Üç yetenekli İtalyan kadın tarafından yaratılan Blaze Milano’nun ‘Konu retro veya modern olması değil, iyi işçilik ve kusursuz görünüm’ felsefesi, kaliteye verdikleri önemi ortaya koyuyor. Ancak tasarımların asıl vurucu noktası; maskülenin feminenle, ışıltının kalıplı ceketlerle bir araya gelmesiyle ortaya çıkan çekim. Özel günlerde dikkat çekici bir şıklık ya da ofiste farklı ve güçlü bir stil için dolabınızda Blaze’e yer açın.
Rock N Roll
on top
Rock N Roll
Wanted
TRANSPARAN ZARAFET
Süet dokuyu her mevsim, mükemmel formlarla yorumlayan Milanolu ayakkabı tasarımcısı Gianvito Rossi’nin odağında bu kez danteller var. 2015 Sonbahar/ Kış koleksiyonunda dikkat çeken bootie’ler, şerit detayları ve zarif topuklarıyla, gösterişli danteli modern hayatın bir parçası yapıyor. Anlık planlara daima hazır olmak için doğru seçim!
oyuncak

STYLE PROFILE

Dita Von Teese
GEÇMİŞTEN GELEN GÜZEL
Dita Von Teese
HOLLYWOOD'UN ALTIN
ÇAĞININ AKTRİSLERİ
VE 30'LU, 40'LI, 50'Lİ
YILLARIN PİN-UP
KADINLARINI GÜNÜMÜZE
TAŞIYAN DITA VON
TEESE'E MERHABA DEYİN!
HAZIRLAYAN: Su Sonia Herring
Kusursuz, kadınsı ve gösterişli. Retro stili bir yaşam tarzı haline getiren von Teese’i asla denim, tişört ikilisi ile göremeyeceğinize emin olabilirsiniz. Yüksek belli, volanlı elbise ve etekler, zarif topuklular veya babetlere eşlik eden feminen çantalardan vazgeçmeyen yetenekli güzel kesinlikle bir ilham kaynağı.
dita von teese stili

Etek ve elbise boylarında her zaman midi ve maksi boylar makbul; minilere elveda.

Desenlerde de seçici olmayı unutmayın, büyük floral baskılar veya puantiyeler. Ne kadar retro, o kadar iyi.

Güneş gözlükleri sizi kimsenin makyajsız yakalamaması demek! Kırmızı rujunuzu sürün ve büyük camlarınızın ardında kamufle olun.

Spor ayakkabılar spor salonu dışında kabul edilemez. İnce topuklular veya babetler ayrılmaz parçanız.

Çantanızın modeli ister büyük olsun ister küçük, ultra modern ve geçici trendler yerine unutulmaz klasikleri tercih edin.

INTERVIEW

Duygularin Desencisi Mary Katrantzou
KISA SÜREDE DÜNYAYA
YAYILAN VE TRENDLERİ
BELİRLEYEN MARKANIN
ARKASINDAKİ İSİM MARY
KATRANTZOU İLE GÖZ
ALICI DESENLERİNİ VE
BAŞARISININ SIRLARINI
KONUŞTUK.
HAZIRLAYAN: HEVAL OKÇUOĞLU
Mary-Katrantzou
Mary Katrantzou, duvarları süsleyen değerli sanat eserlerini andıran tasarımlarıyla moda oyununu değiştiren bir isim. Teknolojiyi, hayal gücünü ve tasarımlarını tek bir amaç için kullanıyor: desenlerin dilini yaratmak. Katrantzou, markası dünya arenasına çıktığından beri yaşadıklarını, ilham kaynaklarını ve elbette yeni sonbahar/kış koleksiyonunu anlattı.

6 sene önce küçük yerel bir marka iken bugün dev bir global marka haline geldiniz. Bu dönüşüm nasıl gerçekleşti?
Hiç bir şey insanı bir marka yaratmanın zorluklarına pek hazırlayamaz. Her şeyden önemlisi çok çalışmak ve kendini tamamen bu işe adamak. İçgüdülerime güvenmeyi ve verdiğim kararlar sayesinde güç sahibi olmayı öğrendim. Markanın gelişimini ve şirketin dinamiklerinin değişimini izlemek ürkütücü fakat aynı zamanda çok heyecanlı. Bazen kendimi çimdikleyesim geliyor!

Bu süre boyunca neyin satıp neyin satmadığını öğrenmek tasarımlarınızda değişiklik yapmanıza sebep oldu mu?
Kesinlikle. Başarılı bir marka olmanın yolu müşteriyi dinlemekten geçiyor. Müşterinin geri
bildirimi bizi yönlendiriyor ve hem eski, hem de yeni müşterilerimize hitap etmemizi sağlıyor. Markanın estetiği son bir kaç koleksiyonda tasarımın yeni alanlarını keşfetmemizi sağladı. Tasarımlarım her zaman algı ve belirgin bir görsel dil üzerinden ilerliyor. Bir tasarımcı olarak evrim geçirmek, kimliğinizin derinlerine inmek ve müşterinizle irtibatta kalmak çok önemli.

Yeni koleksiyonun ardındaki ilham kaynakları nedir?
Son koleksiyonlarda yeniliklere açık olmak adına ilgiyi baskılardan yeni kumaş çeşitlerine kaydırdık. Daha önceki koleksiyonlarımız daha çok yüzeysel yeniliklere konsantre olmuştu. Sonbahar/kış 2015 koleksiyonu da bu yaklaşımın bir uzantısı: Modernizm ve kenofobi (karanlık korkusu) arasındaki çelişkiyi inceliyor; bir nevi ayrıntıyla fevriliği karşılaştırıyor. Otomobil teknolojileriyle çalışarak; köpük, plastik, İsviçre gipür danteli ve el örgüsü jakar kullanarak koleksiyonlarımıza yeni bir yön verdik. Böylece markayı daha da geliştirdik.

Bu koleksiyonu tasarlarken aklınızda belirli bir kadın silueti var mıydı?
Ben ilham perilerine inanmam. Koleksiyonlarım

INTERVIEW

tematik ve Katrantzou kadınının karakteristik özelliklerini yansıtmayı amaçlıyor. Tasarımlarım her zaman kuvvetli fakat eninde sonunda her şey tarza bağlıdır. Bu bir doğuştan bir kendine güven halidir ve bireysel estetik anlayışıyla ilgilidir.

Siz de Londra’yı pek çok diğer tasarımcı gibi ilham verici buluyor musunuz? Son zamanlarda Britanyalı tasarımcıların moda istilası malum.
Londra yaratıcı yeteneğin merkezi. Londralı muhteşem tasarımcıların arasında yer aldığım için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Moda evrilir ve tasarımcılar potansiyellerini ortaya koymak için sürekli sınırları zorlar. Bunu da en çok Britanyalı modacılar yapıyor. İlham kaynağı bulmakta hiç zorlanmıyorum. Benim gibi hem Londra’da yaşayan hem de sürekli seyahat eden biri için bir şeylerden ilham almamak mümkün değil!

Akılları baştan alan dijital baskılarınızda hem sanatsal hem de fantastik öğeler var. Aynı zamanda vücudu çok güzel bir şekilde sarıyorlar. Bu baskıların hikayesini bir de sizin ağzınızdan dinleyebilir miyiz?
Dijital baskı ben bu işe başladığımda
“BEN İLHAM PERİLERİNE
İNANMAM. TASARIMLARIM
HER ZAMAN KUVVETLİ,
FAKAT ENİNDE SONUNDA
HER ŞEY TARZA BAĞLIDIR.
BU DOĞUŞTAN BİR KENDİNE
GÜVEN HALİDİR VE BİREYSEL
ESTETİK ANLAYIŞIYLA
İLGİLİDİR .”
Tshirt
henüz yeni yeni duyuluyordu. Gerçeği birebir figüratife taşımayı ve bunu benzersiz bir şekilde yapabilmenin gücünü elinde bulunduruyordu. Markanın amacı her zaman filtrelenmiş güzelliği uygulamalı tasarıma; tasarımı da fonksiyona dönüştürmek oldu. Dijital baskı en imkansız şeyi bile yapılabilir hale getiriyor. Önceki koleksiyonlarda emsalsiz Faberge yumurtalarına, narin 19. yüzyıl gece terliklerine ve mimariye göz atma şansımız oldu ve bu öğelerin temsil ettiği her şeyi koleksiyonlara taşımayı öncelik haline getirmiştik. Yalnızca renklerinden değil, şekillerinden ve tarzlarından da etkileniyoruz.

Konu renk olunca hemen akla gelen tasarımcılardan birisiniz. Renk sizin için ne ifade ediyor?
Renk iletişim kurar. Duyguludur. Fazla ya da az kullanıldığında bir beyanat yerine geçer. Sonbahar/kış 2015 koleksiyonu için Viktoryan renklerini ve desenlerini ütopik fantezilerle süslemeyi amaçladık. Bunu da nötr gri bir palet, Pepto-Bismol pembeleri ve limon şerbeti renkleriyle zıtlık oluşturarak yaptık. Bu iki estetiğin de hakkını veren bir denge yakalamaya çalıştık ve renk kullanmak bunun en güzel yoluydu.
Son olarak sizden yeni sezon için bir tavsiye alalım. ifade ediyor?
Akıllıca alışveriş yapın. Tek bir parçaya yatırım yapın ve onu diğer parçalarınıza uygun bir hale getirin. Gece giysilerini gündüz giymeyi seviyorum. Payetler partilere mahsustur diyen kim?
payet

CLOSE UP MAN

selam kaptan
FRANSIZ DENİZ
KUVVETLERİ’NIN RESMİ
ÜNİFORMASIYKEN
COCO CHANEL’IN ‘SİVİL’
HALKA ARMAĞAN ETTİĞİ
KARAKTERİSTİK VE
ESKİMEYEN KLASİK BRETON
ÇİZGİLERE MERHABA DEYİN!
HAZIRLAYAN: SU SONIA HERRING
Kendinizi Fransız Rivierası’nda hissetmek istediğiniz günlerde veya basit bir kombinasyonla şıklığı yakalamak için Breton çizgiler yardıma hazır. Tişört, polo yaka, uzun kollu gibi farklı model ve renklerde bulabileceğiniz Breton çizgiler şu ana kadar dolabınızda yer bulamadıysa, yaz bitmeden yer açmanın tam sırası.
fransiz
triko

Denizci havasını her şeyiyle yaratmak istediğinizde; beyaz, lacivert ikilisi ile espadril veya slipper ayakkabıları eşleştirin.

Breton çizgileri uzun kollu bir modelle birleştirmek sizi sürüden ayıracak kritik hareket olacak.

Çizgilerinizin renginde (veya maceracı hissediyorsanız bambaşka bir renkte) bir ceketi omzunuza alın. Sofistike şıklık diye buna denir!

Serin yaz akşamlarında üşüyen kız arkadaşınıza ödünç vermek için Breton çizgili bir süveter hiç fena olmaz.

Üç kelime: beyaz, keten, şort. Breton’a daha fazla yakışan bir parça henüz icat edilmedi.

COCO CHANEL

TREND WOMAN

sadece siyah
20. YÜZYILA DAMGA
VURAN İKONLARIN
SAHİLDE ORTAK
SEÇİMİ: SİYAH!
HAZIRLAYAN: BUKET KICIMAN
Yazın enerjisini yansıtan canlı renklere rağmen siyah, sahilde de her dönemin vazgeçilmezi. Sade ama güçlü bir görünüm, zarafet ve en önemlisi pratik kullanım, siyah silüetleri geçmişten bugüne taşıyor. Sanat eserlerine konu olan güzellikleri, rol aldıkları sayısız filmler, yardımsever duruşları ve modaya yön veren seçimleri ile 60’lı yılların yıldızlarının izinden gittik. Sahilde siyahın asaletini keşfettik.
marlyn monroe ürünleri
Kısa sarı saçları ve uçları havalanan ipek elbiseli görüntüsüyle pop ikonuna dönüşen Marilyn Monroe’yu sahilde hayal ettiğinizde aklınıza gelen nedir? Sweetheart yakalı siyah ya da beyaz bir mayo, topuklu terlikler ve küçük, bastonlu şemsiye. Monroe’nun seksi duruşunu hatırlatan bir stil için bordo rujunuz sahilde bile yanınızda olmalı.
marlyn monroe

TREND WOMAN

brigitte bardot
brigitte bardot
Ve Tanrı Kadını Yarattı! Her giydiğiyle döneminin modasını etkileyen seksi ve güzel Brigitte Bardot, plajda bikiniyi popülerleştiren yıldızlardan. Üçgen kesimli dar kalıpları tercih eden Bardot, modern tasarımları 60’lı yıllarda keşfetmiş. Güzel yıldız için plajda siyahı farklılaştırmanın en pratik yolu ise büyük hasır şapkalar ve üst üste takılan aksesuarlar.
brigitte bardot
audrey hepburn
audrey hepburn
Audrey Hepburn, her yerde olduğu gibi plajda da zarafetin tek temsilcisi. Hepburn’ün naif tarzından ilham alıp, sahilde retro bir hava yakalamak isterseniz; dot baskılı ya da siyah üstüne beyaz desenli bir bikini seçin. Güneşe karşı kalın çerçeveli, kelebek gözlüklerden vazgeçmeyin.

CLOSE UP WOMAN & MAN

airport chic
TATİL BAVULUNUZ
HAZIR MI?
PEKİ YA YOLCULUKTA
NE GİYECEKSİNİZ?
HAZIRLAYAN: LEYLA HAZAL ÇETİN
Yazın son günlerinin tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için seyahat sezonu başladı! Hem rahat hem de havalı bir yolculuk geçirmenin sırrı doğru havaalanı stiline sahip olmaktan geçiyor. Uçak yolculuklarında ne giyeceği konusunda kafası karışanlardansanız işte sizin için derlediğimiz ipuçları...
alessandra ambrosio
Başarılı model Alessandra Ambrosio rahat ama bir o kadar da cool kombiniyle kusursuz gözüküyor. Yırtık boyfriend jean, terlikler ve düz tişörtten oluşan kıyafetine şapka ve gözlük tercihiyle hava katıyor. Beline bağladığı sweatshirt ise hem görünümünün bir parçası, hem de klimalara karşı koruyucu.
El bagajınız ve bavulunuz tarzınızı yansıtır. Dört tekerlekli bavullarla rahat edebilir, farklı renk seçenekleriyle yolculuklarınızı hareketlendirebilirsiniz. Birden fazla bavulunuz varsa takım olmalarına dikkat edin!
alessandra ambrosio
alessandra ambrosio
Yolculukta önceliğiniz her ne kadar rahat olmak da olsa, tarzınızdan ödün vermemek de bir o kadar önemli. İyi görünmek için, yapılı saç ve bol makyaja ihtiyacınız yok. Çok az makyaj ve doğal saçlar tercih edebilirsiniz. Seyahatlerde pratik makyaj malzemeleri hayat kurtarır. Çantanızdan eksik etmeyeceğiniz bir set alabilirsiniz. Christian Dior Cheek & Lip Glow, hem ruj hem de allık olarak kullanılabilmesiyle çok pratik. Bobbi Brown pudrayla da makyajınıza doğal bir ışıltı katabilirsiniz.

CLOSE UP WOMAN & MAN

Eşofmanlar ve taytlar
yolculuklarda sizi
rahat ettirir ama
havalı görünmek
konusunda pek iddialı
oldukları söylenemez.
Rahatlığı tercih ettiğiniz
zamanlarda aksesuarlarla
görüntünüzü tamamlayın.
hipanema bilezik
boga bilezik
love moschino tshirt
adidas by stella mccartney legging
Havaalanı stilinin olmazsa olmazı sneakerlar... Çabasız bir hava yaratmanın en kolay yolu jean’leri sneaker’larla kombinlemek.
nike ayakkabi
nike ayakkabi
alessandra ambrosio
Yıldız isim Ryan Gosling, uçak yolculuğu için çabasız bir tarz tercih ediyor. Tercihini elde taşınan deri bir çantadan yana kullanan Gosling, baskılı tişörtüyle trendlere göz kırpıyor.
Yolculuklarda düz ayakkabılar tercih etmek konusunda ısrarcıyız. Yine de topukludan vazgeçemeyenlere önerimiz dolgu topuklu sandaletler.
ralph lauren blue sandalet
tory burch espadril
Kitap, kulaklık, tablet, telefon, pasaport ve cüzdan derken çantalar dolup taşıyor. Havaalanı stilinizi büyük çantalarla tamamlamak en mantıklısı...
assouline kitap
frends kulaklik
marc by marc jacobs ipad kilifi
Önünüzde uzun bir uçuş varsa, metal aksesuarlardan ve kemerlerden uzak durmak isteyebilirsiniz. Rahat giyilebilen ayakkabılar tercih etmek de işinizi kolaylaştıracaktır.
barrett loafer
toms espadril
taylor swift
Kişisel stilinden ödün vermek istemeyenler için Taylor Swift’in havaalanı kombini ilham almaya değer. Şık bir yolculukta rahat olmak için siz de elbise tercih edebilirsiniz. Her daim topuklu ayakkabı seven Swift, yolculukta tercihini kalın topuklardan yana kullanıyor. Saç bandıyla görüntüsünü tamamlayarak da günlük bir hava katıyor.

HOME

kristal efsane
250 YILI AŞAN BİR MİRAS…
DÜNYADA KRİSTAL DENİNCE
AKLA GELEN MARKA
BACCARAT,
ŞİMDİ BEYMEN HOME’DA!
Baccarat efsanesi, 1764 yılında Fransa kralı 15’inci Louis’nin Baccarat bölgesinde bir kristal bardak üretimi atölyesi kurulması için Metz Piskoposu’na izin vermesiyle başladı. Bugün Baccarat kristalleri, dünyanın en önemli saraylarını, şatolarını süslüyor.
Zarif tasarımlarıyla yüzyıllardan beri Britanya İmparatorluğu’ndan Japon İmparatorluğu’na, Osmanlı’dan Beyaz Saray’a, her devrin yaşam tarzını etkileyen Baccarat’nın birbirinden değerli kristalleri şimdi Beymen Home’da.
baccarat
baccarat
Alt kapak Alt kapak
kapak
1
2
4
5
6
4
5
7
3
11
Alt Kapak
Etro Globe-Trotter Rimowa Christian Dior Yves Saint Lourent Bobbi Brown Ruj Mayo Terlik Şemsiye Kolye Şapka Bikini Terlik Küpe Terlik Bikini Gözlük